Огляд флокулянтів

ОГЛЯД МАРОК ФЛОКУЛЯНТІВ PRAESTOL ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Марки Praestol є органічними, синтетичними, водорозчинними полімеризаторами, що поставляються у вигляді порошку, емульсії або водних розчинів.Вони відрізняються своєю молекулярною масою, а головне видом та ступенем їх іоногенності у водному розчині.На основі цього марки Praestol поділяються на неіоногенні, сильно і слабо аніонні та катіонні.

Неіонні марки PRAESTOL є технічно чистим поліакриламідом.У водяному розчині вони показують нейтральне, тобто.неіоногенна поведінка.

Аніонні марки PRAESTOL є сополімерами акриламіду з зростаючими частками акрилату, що надають полімерам у водному розчині негативні заряди і тим самим аніонно-активний характер.

Катіонні марки PRAESTOL є сополімерами акриламіду зі зростаючими частками катіонних сомономерів.Внесені ними в полімер катіонні групи мають у водному розчині позитивні заряди.

Марки PRAESTOL вироблені у вигляді грануляту є білі, зернисті сипучі, непиле продукти з гранулометричним складом від 0,5 до 0,8 мм.

Водо-Емульсійні флокулянти  є в'язкі, важко текучі гелеві дисперсії.

Не містять масла дисперсії (водні) мають дещо більшу в'язкість, ніж емульсії вода в маслі.Але це підвищена в'язкість впливає поводження з товаром, тобто.зберігаються всі переваги рідких продуктів (зручність у користуванні, простота дозування).Допоміжні засоби флокуляції, що не містять масла, дуже добре працюють при розчиненні у воді.

Розведені водні розчини марок PRAESTOL при додаванні до забруднених вод або мулів, що містять суспендовані тверді частинки, зумовлюють поєднання окремих твердих частинок в пластівці.Так як швидкість осадження твердої частинки, що суспендується визначається її діаметром, і тим самим обсягом, сфлокулировавшие тверді частинки седиментують значно швидше ніж необъединившиеся в пластівці.Також і фільтрування мулів майже завжди покращується після флокуляції.На основі своєї пластівцеутворюючої властивості марки PRAESTOL застосовується для покращення процесів поділу рідина/тверде тіло.При цьому постачання завдань може бути різним, а саме:

  • Високе прискорення седиментації твердих суспендованих частинок;
  • Поліпшення процесу зневоднення ущільнених опадів при природному статичному чи механічному зневодненні;
  • Точна доцільність марки PRAESTOL, що застосовується, визначається значною мірою властивостями рідкої фази суспензії та суспендованої твердої частинки, але також технологічним обладнанням та іншими зовнішніми умовами;

Деякі подібні за видом та ступенем іоногенності марки PRAESTOL відрізняються своєю молекулярною масою, при цьому марки з відносно низькою молекулярною масою переважно повинні використовуватися, якщо потрібна дуже хороша очистка забрудненої рідини.Марки PRAESTOL з низькою молекулярною масою показують себе здебільшого також як добрий допоміжний засіб фільтрації.Марки PRAESTOL з високою молекулярною масою, навпаки, служать в першу чергу для прискорення седиментації, а також для утворення механічно дуже стійких пластівців.

Неіоногенні та аніонактивні марки PRAESTOL застовуєються переважно при обробці води, в тому числі питної якості та осадів з мінеральними та неорганічними твердими частинками.

Якщо потрібно очистити забруднені води з рН менше 6 або містять значну кількість багатовалентних іонів металів, то підходять неіоногенні або слабоаніонні марки PRAESTOL.При величині рН більше 6 більший ефект показують аніонактивні марки PRAESTOL більшої сили заряду.

Катіонактивні марки PRAESTOL найбільше підходять для флокуляції суспендованих, органічних твердих мінеральних частинок.Найбільшими об'єктами застосування є біологічні/механічні очисні споруди комунальних та виробничих стічних вод, де ущільнюються та/або зневоднюються первинний, вторинний та зброджений опади.Істотним параметром таких опадів є вміст органічної субстанції.На це спрямовано ступінь катіонної активності відповідної марки PRAESTOL.

Комбіноване дозування катіонно-і аніонактивних марок PRAESTOL, у цьому або зворотному порядку, часто дає можливість очищати суспензії, що містять лише невеликі кількості колоїдально розподілених забруднень.Це ж правило узагальнено діє, якщо поставлені дуже високі вимоги до чистоти твердої фази, що підлягає відділенню.


ПРИНЦИП ДІЇ

Марки PRAESTOL мають у водному розчині реактивні групи, які показують сильну спорідненість до поверхонь суспендованих колоїдів або дрібнодисперсних частинок у водно-дисперсійних системах.Залежно від іоногенності марок Праестол взаємодії з частинками твердої фази засновані на утворенні водневих містків, як це має місце у неіоногенних полімерів, або на електростатичних взаємодіях та обміні зарядами і викликаної ним дестабілізації поверхонь частинок: таким чином діють аніонні (негативно заряджені) і катіонні (позитивно заряджені) марки PRAESTOL.Дестабілізація і з'єднання багатьох окремих частинок веде до утворення об'ємних, легко відокремлюваних від суспензій макрохлопьев.

Вирішальним фактором оптимальної дії марки PRAESTOL є таким чином потенціали, що діють на поверхнях частинок.Вони залежить як від самих частинок, і від зовнішніх чинників, тобто.від іонної сили води та залежних від неї властивостей, таких як рН, електропровідність, жорсткість та вміст поверхнево-активних речовин.

Відносно прості попередні виробничі випробування дозволяють швидко визначити потрібну для кожного конкретного випадку марку флокулянта PRAESTOL.Важливо, щоб випробування проводилися на оригінальній суспензії (тверді речовини та вода) за реальних виробничих умов (в т.ч. температура, турбулентність, додавання інших допоміжних засобів).

Флокулянти PRAESTOL, як полімерні допоміжні засоби флокуляції, можуть флокулювати частинки твердих речовин і колоїди, а також гідроксиди і бактеріальні маси.У флокульованому стані тверді речовини можуть швидко і повністю відокремлюватися від води.Флокулянти PRAESTOL не використовуються для виділення з води розчинених речовин.

Флокулянти PRAESTOL працюють у діапазоні рН від 1 до 14. Крім того, вони ефективні як у слабких електролітовмісних системах, так і аж до насичених сольових розчинів.Вони охоплюють весь температурний діапазон, у якому водні суспензії є рідинами, тобто.приблизно від 0 ºС до 100 ºС.

Приготування розічинів  PRAESTOL.

Допоміжні засоби флокуляції PRAESTOL застосовуються у вигляді сильно розведених водних розчинів (наприклад, 0,1 ваг. %).

З метою скорочення тривалості розчинення для приготування робочого розчину доцільно спочатку приготувати концентрований матковий розчин (наприклад, 0,5%), який потім розбавляють до необхідної робочої концентрації.

Для приготування водних розчинів із флокулянтів PRAESTOL у вигляді грануляту необхідно виконати такі вказівки:

  • Важливо, щоб при внесенні гранул PRAESTOL кожна гранула змочувалась водою окремо.
  • Для цього рекомендується повільна подача грануляту в турбулентну воду, що перемішується.
  • Рекомендується застосування спеціальних засобів, таких як «диспенсери».
  • Процес розчинення підтримується турбулентним рухом води (мішалки, барботаж).
  • Тривалість розчинення залежить від типу продуктів та від якості та температури води-розчинника.Зазвичай тривалість розчинення становить близько 60 хвилин.

Приготування водних розчинів з флокулянтів PRAESTOL у вигляді емульсій може здійснюватися шляхом обережного вливання в підготовлену воду, що сильно перемішується - розчинник або з використанням спеціальних розчинних агрегатів.

  • Для забезпечення розкриття повної ефективності продукту має бути передбачений певний час розчинення.Залежно від концентрації достатньо розчинення часу від 5 до 20 хвилин.Необхідний час розчинення тим коротше, чим концентрованій розчин, що готується.
  • Спеціально для тривалого виробничого застосування флокулянтів PRAESTOL як емульсій застосовуються установки розчинення безперервної дії.

Флокулянти PRAESTOL у формі водних розчинів розбавляються до необхідної концентрації робочого розчину при перемішуванні за допомогою мішалок/змішувачів.Часу на розчинення не потрібно.

Для подачі та дозування розчинів PRAESTOL повинні застосовуватися насамперед насоси-дозатори ексцентрикові шнекового типу або мембранні, але не відцентрові або шестерні.


ВИТРАТИ

Внаслідок різних флокуляційних властивостей осадів, що зневоднюються, необхідні дозування можуть визначатися тільки в ході лабораторних або безпосередньо промислових випробувань для кожного конкретного випадку застосування..

При механічному зневодненні переважно неорганічних опадів на барабанних вакуумних фільтрах, центрифугах, стрічкових пресах та камерних фільтр-пресах за допомогою PRAESTOL досягається збільшення пропускної спроможності практично повному відділенні твердих частинок.Необхідні дози становлять залежно від виду зневоднюючого агрегату від 80 до 300 г/т сухої речовини.

При механічному зневодненні переважно органічних опадів на (високооборотистих) центрифугах, стрічкових пресах, камерних та мембранних фільтр-пресах застосовуються катіонно-активні марки PRAESTOl без добавки неорганічних допоміжних засобів – солей металів та вапна.Доза поліелектроліту зазвичай становить від 2 до 8 кг/т сухих речовин осаду.

При використанні як прискорювач седиментації або допоміжного засобу освітлення в освітлювачах і відстійниках у більшості випадків достатньо ввести від 1 до 20 г/м3 суспензії, що освітлюється.

Вищі дози потрібні у таких випадках:

  • При високому вмісті твердих речовин у суспензії;
  • При збільшенні дисперсності твердих суспендованих частинок;
  • При низькій температурі суспензії.

Зважені частини  А: концентрація 36 г / дм3

Зважені частини В: концентрація 64 г / дм3

На діаграмі показана якісна залежність швидкості, що досягається флокуляцією осадження від різного вмісту твердих речовин у суспензії.

 

ВИД ДОЗУВАННЯ

У зв'язку з тим, що дози синтетичних флокулянтів невеликі, причиною максимальної ефективності є рівномірний розподіл розчину PRAESTOL в оброблюваній суспензії.

  • Такий оптимальний розподіл досягається за допомогою наступних засобів:
  • Як можна більшим розведенням розчину флокулянту;
  • Відповідна тривалість та інтенсивність перемішування розчину флокулянту зі суспензією або осадом, що ущільнюється;
  • Багаторазове (дрібне) дозування: вся необхідна кількість розчину флокулянту додається до суспензії, що обробляється в різних місцях.Таке дозування в багатьох випадках веде до поліпшення освітлення суспензії, що обробляється.

Доцільний вигляд і правильне місце введення робочого розчину PRAESTOL у завис або осад визначається властивостями суспензії, видом процесу освітлення або зневодненням і необхідним результатом, наприклад, висока швидкість осадження, дуже хороше освітлення і висока стабільність пластівців.

Для цього необхідно дотримуватись таких вимог:

  • Вид дозування розчину флокулянту до суспензії або осаду повинен бути обраний таким, щоб він забезпечував рівномірний розподіл розчину;
  • Місце дозування має бути обране таким, щоб воно забезпечувало достатній час реакції флокулянту та флокулюючих твердих частинок.
  • Вже утворені пластівці повинні мати можливість об'єднуватися в більші пластівці.
  • Необхідно уникати руйнування пластівців під дією зрізних сил, наприклад, через несприятливий режим потоку.


ПАКУВАННЯ

Гранульовані продукти:

Паперовий мышрк з полімерим вкладиш та клапанои на 25 кг; на палетах по 625 кг фбо 1000 кг;
Біг Бег по 625.

Емульсійні продукти:

Бочки нетто 120 кг;
Контейнер нетто  1000 кг;
Поставка в цистернах.