Хімічна очистка котлового обладнання
Для усунення наслідків накипу зазвичай проводиться регулярне промивання теплообмінників і, звичайно ж, промивання котлів. Під промиванням котлів мається на увазі комплекс заходів, в ході яких за допомогою фізичних або хімічних методів з котла і теплообмінника видаляється накип, що осів. Розділяють два типи промивання котла: регулярне та ремонтне. При регулярних промиваннях котлів із забруднених деталей котельної установки видаляються невеликі кількості накипу, а ремонтне промивання котла проводиться в тих випадках, коли регулярне промивання вже не допомагає.
Регулярне промивання парового котла зазвичай не вимагає розбирання системи та проводиться за допомогою спеціального обладнання для промивання котла. Цей метод дозволяє запобігти виникненню великих кількостей накипу і таким чином запобігти деяким можливим аварійним ситуаціям, пов'язаним із засміченістю системи. При експлуатації котельної установки, засміченість якої перешкоджає нормальній циркуляції теплоносія через систему, існує ризик механічних пошкоджень котельної установки, викликаних підвищенням тиску всередині системи, тому важливо проводити регулярні промивання котлів.
Ремонтне ж промивання котла зазвичай передбачає розбір системи. Цей захід зазвичай проводиться у тих ситуаціях, коли ступінь забруднення котельної установки оцінюється як висока, і подальша експлуатація обладнання небезпечна. Подібні ситуації виникають за тривалої відсутності регулярних промивок котлів, що призводить до порушення циркуляції теплоносія в системі. Найчастіше ремонтне промивання котла проводиться фізичними методами, проте можливе також застосування хімічного промивання котла в комплексі з механічним очищенням.
Відсутність регулярних промивок призводить до засмічення системи, а експлуатація засміченої котельної установки без проведення ремонтного промивання котла може призвести до аварій в котельні, тому своєчасне промивання котлів має таку високу важливість.
Засоби для хімічного промивання котлів
Як засоби для промивання котлів сьогодні найчастіше використовуються розчини на основі сірчаної, соляної, азотної або фосфорної кислоти, які мають високу окисну дію. Для приготування засобу промивання котлів у воді з певними пропорціями розводиться кислота, після чого отриманим розчином обробляються забруднені поверхні. За таким же принципом працюють реагенти для промивання теплообмінників.
Як розбірна, так і беззраборна хімічна промивка котлів повинна проводиться в кілька етапів, на кожному з яких розчин для промивання котла будуть вводитися додаткові дози реагенту. Це з витратою кислоти, яка, прореагувавши з речовинами, що входять до складу накипу, втрачає свої окисні властивості.
Придатним для промивання котла вважається такий розчин, у якому рівень pH тримається на позначці 1-2. У ході промивання котла рівень кислотно-лужного балансу підвищується до 4-5, коли ця позначка досягнута розчин додається наступна доза реагенту. Коли рівень pH розчину не змінюється при промиванні котлів, чистка завершується, оскільки це свідчить про повне розчинення накипу.
Використаний для промивання котлів кислотний розчин після завершення промивання котла підлягає обов'язковій нейтралізації, що пов'язано з небезпекою, яку є кислотним реагентом для навколишнього середовища та людського організму. Зазвичай розчин, що залишився після промивання котла, додається рідина з високою лужністю і в результаті відбувається нейтралізація залишкових кількостей реагенту.
Готові засоби для промивання котлів часто потовляються в комплекті з розчином, що нейтралізує, тому відпадає необхідність докуповувати окремі реагенти для нейтралізації кислоти, яка входить до складу засобу для промивання котлів.
Марка
|
Опис |
DREWCLEAN C540 |
Використовують для очищення внутрішніх робочих поверхонь обладнання (теплообмінники, випарні конденсори, очищувачі повітря, парогенератори) і т.д.
|
DREWCLEAN C734 |
Химический реагент, имеющий в своем составе комплексоны, эмульгаторы, дисперсанты и рН буфер. Универсальный слабощелочной промышленный очиститель для удаления отложений оксидов металлов, солей жесткости, следов нефтепродуктов с внутренних поверхностей всех видов промышленного оборудования. После использования этого продукта нет необходимости проводить нейтрализующую промывку. Рекомендуется использовать для очистки оборудования из цветных металлов, а также поверхностей чувствительных к обработке реагентами на основе сильных кислот и щелочей. Прекрасно работает при комнатной температуре, но использование продукта при температуре 50-80 °С значительно ускорит процесс очистки.
|
DREWCLEAN В530 |
Промышленный очиститель для проведения химической промывки теплотехнического, технологического и вспомогательного оборудования всех типов. ·
Рекомендации по применению:
|
DREWCLEAN N210
|
Реагент для очищення частини топки котлів. Забезпечує пасивацію поверхонь. Сприяє ефективному відшарування відкладень завдяки наявності у складі поверхнево-активних речовин. Продукт має низьку леткість, тому може застосовуватися на гарячих поверхнях. Нейтралізує кислі шлаки, сприяючи їхньому розм'якшенню.
|