Консервация котлов и тепловых сетей

Консервація котлів та теплових мереж

Консервація котлів проводиться задля унеможливлення корозії внутрішніх порожнин поверхонь нагріву, колекторів і трубопроводів пароводяного тракту котла під час його стоянки.Стоянка корозія виникає від кисню, що міститься в залишку води в котлі на стінках труб, і повітря всередині котла після спорожнення.

Суха концервація
На зупиненому котлі негайно проводиться послідовне знепарювання первинного промперегрівального тракту і потім випарної частини.За рахунок тепла, що залишилося, волога в трубах випаровується, залишається сухе гаряче повітря.

Гідразинно-аміачна консервація випарної частини котлів та ПВД проводиться перед поточним, середнім та капремонтом.Пароперегрівальні частини котла проводиться «суха консервація».Консервація проводиться з вогневим підігрівом, відключеним перегрівальним трактом, прогріванням випарної частини до 300 - 320 ° С при тиску 120-130 ата і витримкою консервуючого розчину в котлі протягом 6 годин-ТР або 12 годин-СР і КР.Консервація-послідовна, заповнення-деаерованою водою, введення консервуючого розчину на всмоктування ПЕН після підігріву до 300°С СРЧ.

Нітритно-аміачна консервація виконується перед КР зі збільшенням вмісту міді у поверхнях нагрівання котла.Для цього котел заповнюється до ВЗ сумішшю 0.5% розчину нітриту натрію NaNO3 та 1% розчину аміаку (NH3).Температура розчину в котлі повинна перевищувати 40°С.Час витримки розчину, що консервує, 12 годин.Після чого розчин зливається в ГЗУ з відкачуванням на шламовідвал, що не фільтрується, і не потрібне водне промивання.Заповнення котла розчином проводиться у трубопровід до водяного економайзера.

 

Марка

 

 

Опис

 

PROTECSOL 770P

Інгібітор корозії

Розчинний у воді летючий інгібітор корозії, призначений для захисту обладнання зі сталі та алюмінію в період тимчасової короткочасної та/або тривалої зупинки (консервації).

Забезпечує консервацію для наступного обладнання:

 • парові та водогрійні котли
 • ,високотемпературні теплообмінники,
 • трубопровідні системи повернення конденсату,
 • технологічні трубопроводи,

резервувари та ін.

Переваги:

 • Забезпечує ефективний трифазний захист від корозії сплавів заліза та алюмінію при використанні вологого чи сухого методу консервації обладнання на період до 24 місяців.
 • Не потрібно спеціальної підготовки внутрішніх поверхонь обладнання, що підлягає консервації.


Реагент може застосовуватись у вигляді сухого порошку та водного розчину.

Зовнішній івигляд:              сипучий білий порошок
pH:                                6,5 (1%-й водний    розчин)
Точка плавлення:        відсутня

Дозування
АПри використанні порошку одна упаковка оберігає до 4 м3 об'єму системи.
В)  При використанні як водного розчину: дозування – 0,3% (за масою).

 

 

PROTECSOL 649L

Розчинний у воді концентрований летючий інгібітор корозії, призначений для захисту обладнання з чорних і кольорових металів протягом коротких і тривалих періодів зупинки в період коротких і тривалих періодів зупинки.

Забезпечує консервацію різного обладнання:

 • відкриті системи охолодження з рециркуляцією,
 • системи з парою,закриті системи з гліколевим теплоносієм,
 • системи генерації пари протягом сезонних зупинок.


Переваги

 • Забезпечує ефективний захист від корозії протягом сезонної та тривалої консервації (до 24 місяців) у широкому спектрі застосувань.Утворює рівномірну безперервну захисну плівку.
 • Не потрібно спеціальної підготовки внутрішніх поверхонь обладнання, що підлягає консервації.
 • Забезпечує трифазну консервацію – газової фази, рідкої фази та поверхні розділу газ-рідина.
 • Забезпечує захист важкодоступних частин через випаровування компонентів реагенту.
 • Економічний і зручний у застосуванні через малу концентрацію та високу розчинність у воді
 • Немає необхідності у видаленні реагенту при наступному пуску обладнання
 • Не містить нітритів, фосфатів, важких металів та вільних амінів
 • Може використовуватися як інгібітор у гліколевих розчинах.
          
  Зовнішній вигляд:                   прозора рідина
  Густина:                              1100 кг/м3
  pH:                                             9,5

  Застосування
  Для систем охолодження: перед консервацією має бути звичайне очищення системи від мінеральних відкладень, оксидів заліза, відкладень продуктів корозії.Після очищення додавати реагент у співвідношенні від 0,25% у разі короткострокових зупинок до 0,5% для довгострокових зупинок (до 24 місяців).Забезпечити циркуляцію по всій системі протягом 6 годин для рівномірного розподілу реагенту та утворення захисного шару.

Мокра консервація парових казанів.Дозувати реагент у концентрації 0,2% безпосередньо в котел або поживний бак.При поновленні роботи котла наповнити і потім злити воду з котла до робочого рівня.Продути котел.