Інгібітори відкладень

У виробничих процесах у яких використовується проточна вода, освіта відкладень на внутрішніх поверхнях становить значну проблему, оскільки це негативно впливає на ефективність виробництва. Механізм запобігання утворенню відкладень визначається ставленням швидкості перебігу зародка утворення кристалів і зростанням самих кристалів. Термін «утворення центрів кристалізації» стосується спонтанного формування мікроскопічних частинок (мікрокристалітів) з розчинених іонів. Ці мікро кристали можуть спонтанно розпадатися або продовжувати зростати до певного надкритичного розміру. При досягненні цього розміру вони стають макрокристалами та переходять у стійкий стан. Розпад припиняється і поступово формуються великі кристалічні структури, які називають «відкладеннями». Відповідні інгібітори відкладень дозволяють запобігти або зменшити такі ефекти.

Блокування відкладень

Дія інгібітора утворення відкладень ґрунтується на руйнуванні кристалічної структури, придушенні кінетики зростання кристалічних ядер та, відповідно, зростання відкладень. При цьому значно пригнічується тенденція агломерації кристалів.

Інгібітори порушують регулярність зростання відкладення і останні виходять більш крихким, ніж при нормальному зростанні, у зв'язку з чим воно стає більш схильним до руйнування, і легше відокремлюється від стінок. Крім того, внаслідок округлення крайок утруднюється взаємна агломерація кристалітів. Придушення утворення відкладень полягає, з одного боку, у уповільненні зростання кристалічних ґрат, з другого боку – у формуванні менш стійкої системи, що спрощує відщеплення відкладень.

Ефективне запобігання утворенню відкладень можливе за допомогою продуктів серії Polystabil. Інгібітори утворення відкладень серії Polystabil  є низькомолекулярними полімерами акрилової кислоти Залежно від цільового призначення вони також включають добавки, що використовуються для оптимізації стабілізуючих та диспергуючих властивостей реагентів.

Продуктові марки "Polystabil" та Antiprex SSC виробництва "Solenis"

 

Назва

 

 

Характеристики

Polystabil VZK

Є засобом проти відкладень випарної станції цукрового заводу. Запобігає утворенню відкладень у випарнику, що ведуть до присадок, що підвищує жорсткість сатураційного соку. Його постійне застосування дозволяє помітно розвантажити або виключити установку демінералізації сатураційного соку.

Antiprex SSC

ANTIPREX SSC це розчинна у воді синтетична добавка проти утворення накипу, розроблена для застосування в процесах випаровування цукрового сиропу. Ці рідкі акрилати надають «пороговий ефект» проти утворення відкладення солей. Це дозволяє здійснювати процес випаровування протягом тривалого
періоду підвищуючи продуктивність устаткування.

Polystabil AN

Polystabil AN внаслідок своєї спеціально підібраного розподілу мольних нарядів з дуже хорошими диспергувальними властивостями виявляє чудові стабілізаційні властивості. Особливо добре, Polystabil AN придатний для великих значень жорсткості. Polystabil AN може застосовуватися при сильних коливаннях умов системи, при цьому гнучкість продукту підходить для широкого діапазону коливань умов системи. Висока ефективність продукту забезпечує економічно доцільну експлуатацію систем охолодження, оскільки навіть за високого ступеня ущільнення та граничного вмісту грязьових домішок охолоджувальна рідина стабілізується та забруднення надійно диспергуються.

Polystabil AS 7604

 Polystabil AS7604 - антискалант, призначений для контролю відкладення в цукровій промисловості, біообробці та продуктів харчування та напоїв. Продукт призначений для контролю оксалатів та карбонатів, а також інших неорганічних відкладень. Polystabil AS7604 покращуватиме теплообмін та потік рідини в теплообміннику та випарнику. Polystabil AS7604 діє двома механізмами. По-перше, це запобігає надмірній кристалізації відкладень. По-друге, він змінюється характер відкладень, щоб вони могли бути легко видаляються під час наступного механічного очищення.

Polystabil AS 7300

Засіб проти відкладень для випарної станції цукрового заводу Polystabil AS7300 представляє
собою високоефективний хімікат, водний розчин
низькомолекулярного поліакрилату натрію та натрієвої солі поліаспартамової кислоти, розроблений для використання в ситуаціях, з якими не можуть повною мірою
впоратися стандартні продукти. Спосіб, що використовується для продукту, забезпечує підвищений рівень захисту від відкладень карбонатів, оксалатів, фосфатів і сульфатів.

Посилення для завантаження

Загальна схема застосування POLYSTABIL VZK на 4-ступінчастій випарній станції.

Рекомендована доза POLYSTABIL VZK 15-40 г антинакпіпіну 1 тонну буряка.

При використанні антинакіпіну необхідно враховувати:

  • Додавання реагенту необхідно здійснювати від початку сезону при чистих випарних апаратах;
  • Подача продукту проводиться у певних місцях при хорошому його перемішуванні;
  • Виміри витрати реагенту здійснюються один раз на зміну.